wtorek, 23 marca 2010

Zrozum swego pacjenta

Wyczerpująca praca, niekiedy kiepscy przełożeni, złośliwe koleżanki. Oto w skrócie to z czym zmaga się na co dzień większość pielęgniarek w Polsce. Czymże jest to jednak wobec tego z czym zmagają się nasi pacjenci?

Postaraj się ich zrozumieć. Polecam dwa dokumenty produkcji polskiej:


"CHEMIA"

Niekonwencjonalny dokument w reżyserii Pawła Łozińskiego: zapis spotkań i rozmów różnych ludzi poddawanych chemioterapii na Dziennym Oddziale Chemioterapii. Klucz do zrozumienia pacjentów i własnej roli jako pielęgniarka / pielęgniarz w opiece nad pacjentami z chorobą nowotworową. Rok produkcji 2008, czas projekcji 58 minut, Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone przez ich właścicieli. Artur Sołtysiak nie jest właścicielem praw do prezentowanego filmu. Obejrzyj TUTAJ


"MAGDA, MIŁOŚĆ I RAK"

Patrząc na piękną, smukłą Magdę i jej malutkiego synka, nikt nie pomyślałby, że przeżyła piekło. Przez kilka lat walczyła ze śmiertelną chorobą, która ją straszliwie okaleczyła. Jak udało jej się przetrwać najtrudniejsze chwile? Poruszający dokument Aliny Mrowińskiej. Czas projekcji: 52 minuty. Wszystkie prawa zastrzeżone przez ich właścicieli. Artur Sołtysiak nie jest właścicielem praw do prezentowanego filmu. Obejrzyj TUTAJ"ANNA'S ADVENTURE: 1966 - 2009"

Świat widziany z perspektywy lekarki chorej na raka. Podróż przez życie, choroba, ostatnie dni życia. Dziennik przeżyć i refleksji wzbogacony o materiały video.

Wszystko to na wyraźne życzenie pacjentki, chcącej podzielić się swym życiem i śmiercią z innymi. Doskonały wgląd w duszę pacjenta umierającego na raka dający szansę nam, którzy żyjemy i troszczymy się o naszych pacjentów, byśmy ich zrozumieli a rozumiejąc mogli lepiej się nimi opiekować. Czytaj i oglądaj TUTAJ


Jeśli jesteś pielęgniarką lub pielęgniarzem, zajrzyj także TUTAJ


Brak komentarzy:

Wyszukiwarka EBM - wyszukiwarka dla specjalistów: pielęgniarek i lekarzy

TWOJE ZDROWIE - wyszukiwarka dla pacjentów